Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Tel.: +36 62 547 060 Fax: +36 62 547 063


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet


Microsoft Innovatív Iskola Program


ECDL

 

Szülői tájékoztató az iskola-egészségügyi ellátásról

 

A tanulók megelőző jellegű egészségügyi alapellátás keretében szervezett, iskola-egészségügyi ellátásban való rendszeres részvételéről – a teljes gyermeki közösségre vonatkozóan – az iskola gondoskodik.

A feladatot, a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központja, mint szolgáltató látja el. A tanulók ellátását gyermekorvos/házi gyermekorvosok, védőnő (lehetőség szerint főállású iskolavédőnő), és fogorvos végzi.

 

Az iskola-egészségügyi alapellátás a következő jogszabályok alapján történik:

  • 49/2004. ESzCsM rendelet a területi védőnői ellátásról
  • 26/1997. NM rendelet az iskola-egészségügyi ellátásról
  • 51/1997. NM rendelet a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető betegségek megelőzését és korai felismerését szolgáló egészségügyi szolgáltatásokról és szűrővizsgálatok igazolásáról

Az iskola-egészségügyi ellátás az iskola igazgatójával előre egyeztetett éves munkaterv szerint folyik. A szűrővizsgálatok és a védőoltások nevelői felügyelet mellett történnek.

A rendeletben foglalt szűrővizsgálatok az oktatási intézményekben kétévente történnek, az iskola orvosi rendelőben. Amennyiben a gyermek jogszabályban előírt szűrővizsgálata elmarad, azt a szolgáltatást végző teamnek jelezni kell a gyermek házi gyermekorvosa, illetve a Gyermekjóléti Szolgálat felé.

Az aktuális védőoltásokról a szülők írásos tájékoztatót kapnak, amit aláírva kell visszajuttatni az iskolába. Amennyiben a gyermek kötelező védőoltása megalapozott orvosi indok nélkül –többszöri értesítés ellenére – elmarad, azt az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat illetékes intézete felé kell jelezni.

A gyermekek fejtetvesség szűrése negyedévente, ill. szükség szerint történik. Fertőzöttség esetén a szülő írásos értesítést kap, mely alapján köteles gyermekét kezelni. Amennyiben, háromszori értesítés ellenére sem szűnik meg a fejtetvesség, a védőnő köteles jelzést tenni a fertőzöttségről az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat illetékes intézete felé.

Minden oktatási intézményben kihelyezésre kerül az egészségügyi szolgáltató elérhetősége, és a rendelési idő.

Iskola-egészségügyi team

Képek iskolánk életéből

randomkep- (12).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (33).jpg

Copyright © 2018 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .