Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Tel.: +36 62 547 060 Fax: +36 62 547 063


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet


Microsoft Innovatív Iskola Program


ECDL

Tájékoztató nyertes vöröskeresztes pályázat megvalósulásáról

 

vorokereszt

 Az SZKTT Eötvös József Egységes Gimnázium pályázatot nyert az Országos Ifjúsági Vöröskereszt 2011-es Innovációs Alap pályázatán. A 150 ezer forintos pályázati pénzt ambubabára (az újraélesztés gyakorlására), elsősegélynyújtó tankönyvekre, kötszerekre és a gyermekek jutalmazására szeretnénk fordítani. Az iskola diákjai osztályfőnöki órákon elsősegély-nyújtási témában vesznek részt foglalkozásokon, az alábbi tematika szerint képzett vöröskeresztes önkéntesek és az iskolai védőnő vezetésével:

 

 

  • 9. évfolyam: Mentőhívás, hétköznapi sérülések, balesetek (kommunikációs készségek fejlesztése)
  • 10. évfolyam: Törések fajtái és ellátásuk (csoportmunkában gyakorlás)
  • 11. évfolyam: Sebek és vérzések fajtái, ellátásuk (csoportmunkában gyakorlás)
  • 12. évfolyam: Defibrillátor bemutatása, újraélesztés gyakorlása (csoportmunkában gyakorlás)

 

 

E mellett elsősegélynyújtó és katasztrófavédelmi kortárssegítő csoportot is hirdetünk 15-20 fő számára az alábbi program alapján. Erre várjuk régi és új vöröskeresztes diákjaink jelentkezését.

 

fogl.

időpont

téma

felelős, ill. külső előadó

1.

Szeptember 12.

hétfő 7-8. óra

Bevezetés a Vöröskereszt történetébe, tagtoborzás

Kapásné Pleskó Andrea

2.

Szeptember 26.

hétfő 7-8. óra

Elsősegély-nyújtási alapismeretek gyakorlatok

Borsi Bernadett 11. C

baleseti szimulációs kortárssegítő

3.

Október 10.

hétfő 7-8. óra

Baleset megelőzés, közlekedési balesetek: A „Sokkoló” filmek egyikének levetítése, előzetes és azt követő beszélgetés

Vad Róbert Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság

Közlekedésrendészeti osztály munkatársa

4.

Október 24.

hétfő 7-8. óra

Elsősegélynyújtás baleseti szimulációval egybekötve - gyakorlati jellegű foglalkozás

Rostás Norbert 12. C

baleseti szimulációs kortárssegítő

5.

November 8.

kedd 8. óra

Mentőlátogatás

Szabóné Tóth Gabriella védőnő

6.

November 21.

hétfő 7-8. óra

A katasztrófavédelem feladatai és az elsősegélynyújtás összefüggései előadás és beszélgetés

Balázs Gábor polgári védelmi őrnagy meghívott előadó

Laczi Mónika

7.

December 1.

hétfő 7-8. óra

Pszichés támogatás sérülések esetén- gyakorlati jellegű baleseti szimulációval egybekötött foglalkozás

Dr. Kékesszabó Judit oxiológus szakorvos a Mentőállomás munkatársa

Kapásné Pleskó Andrea

8.

December 5.

hétfő

7-8. óra

Projectzáró délután, játékos elméleti és gyakorlati vetélkedő a tanfolyam anyagából, jutalmak kiosztása

Kapásné Pleskó Andrea

Borsi Bernadett

Rostás Norbert

 

A Vöröskeresztes munka a pályázat lezárulása után is folytatódik, karácsonyi adománygyűjtéssel, sérült gyerekek támogatásával, elsősegélynyújtó versenyre való felkészüléssel, véradásszervezéssel és aktuális feladatok ellátásával.

 

 

 

Szeged, 2011. szeptember 2

Kapásné Pleskó Andrea

vöröskeresztes tanár

 

Kapcsolódó, letölthető anyagok: 

 Képek a foglakozásokról:


 

 

 

Képek iskolánk életéből

randomkep- (34).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (32).jpg

Copyright © 2018 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .