Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Tel.: +36 62 547 060 Fax: +36 62 547 063


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet


Microsoft Innovatív Iskola Program


ECDL

 

2011. november 21. Füstmentes nap iskolánkban

 fustmentes

 

Egy szürke hétfői napon szerettük volna megmozgatni kicsit diákjainkat a füstmentes nap alkalmából. Az ötletet a Csongrád Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Intézet Egészségfejlesztési Osztályának munkatársától, Tóth Erikától kaptuk, aki dohányteszttel és a 10. A-ban tartott foglalkozással segítette felhívni a figyelmet a dohányzás káros hatásaira.

Tőle kaptuk azt a nagysikerű, egyébként borzasztóan „ronda és elrettentő” plakátot, melyet többen a kistérségből hozzánk érkező pedagógusok el akartak kérni, hogy bemutassák diákjaiknak. Mellesleg egyik saját biológia tanárunk is igényt tart rá az óráin, oktatási célból. Az ominózus plakáton a dohányzás okozta mindenféle betegség látható, a bőrráktól az elüszkösödött és levágott végtagig.

Szervező tanárként egy tucatnyi vöröskeresztes diákot kértem fel akciónk megvalósítására. Pénteki nap fél tucat diáklány figyelemfelhívó plakátokat rajzolt irányításom mellett, melyeket a hétfői esemény három helyszínén ragasztottunk ki. (büfé, porta előtt és az emeleten) A segítő diáklányok: Kovács Eszter, Rácz Adrienn, Iván Vivien, Olasz Ágnes, Erdélyi Vivien, Ördögh Csilla 9. C osztályos lányok voltak.

Hétfőn a 2. 3. 4. és az 5. óra utáni szünetekben lehetett a rádió felhívásra, az említett helyszíneken, önkéntesen tesztet kitölteni, melyeket a segítő diákok azonnal javítottak és rögtön meg lehetett tudni, hogy ki, mit rontott el. A Vöröskereszt diákjai cukorkával jutalmazták a helyes kitöltéseket. A rádióban két riport is elhangzott, melyet Borsi Bernadett 11. C osztályos diáklány a DT és az iskolai Vöröskereszt vezetője készített egy dohányzó és egy nem dohányzó diákkal. Emellett felhívtuk a figyelmet a 2012. január elsejei szigorodó törvényváltozásra, mely megtiltja a közintézményekben, így az iskolákban is a dohányzást és drasztikusan büntet is.

A tucatnyi fiatal kb. 120 tesztet tudott kitöltetni és a suli rádióban a megszokottól eltérően négy szünetben is szólt a vidám zene. Remélem, hogy sikerült felhívni a figyelmet erre a társadalmilag nagyon nehéz és fiatalokat és tanárokat egyaránt kényesen érintő problémára. A következő diákok munkáját dicséret illeti az akcióban való részvételért:

Ördögh Csilla, Olasz Ágnes, Gyuris Gabriella, Erdélyi Vivien, Kovács Eszter 9. C, Horváth Gábor, Bagi Nikolett, Csányi Vivien 9. D, Szász Evelin, Tóth Ninett 10. C, Kónya Gábor és Petrucz László 10. A

Mellettük köszönet a stúdiós fiúknak! Akik Fődi István, Rákóczi Ádám és Váczi Máté voltak

 

Reméljük, hogy jövőre még jobb ötlettel és még több diákot sikerül elgondolkodtatni dohányzás ügyben.

Az eseményről és az elkészült plakátokról nézzétek meg a fotókat is!


 

Szeged 2011. november 27.

 

Kapásné Pleskó Andrea

iifjúságvédelmi felelős és vöröskeresztes elnöktanár

 

Kapcsolódó képek:

 

 

Képek iskolánk életéből

randomkep- (39).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (63).jpg

Copyright © 2018 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .