Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Tel.: +36 62 547 060 Fax: +36 62 547 063


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet


ECDL

 

Sólyom utcai karácsonyi foglalkozás – 2011. december 16.

csengettyu                                                         vorokereszt

December 16.-án egy vöröskeresztes csapattal voltunk a Sólyom utcai gyerekeknél kézműves foglalkozást tartani. Az iskolában csapatunkat szívesen fogadták: üdítővel és karácsonyi hangulatot teremtve szaloncukorral kínáltak.
A légkör nagyon jó volt, és a gyerekek is aranyosak voltak, nekik is tetszett, amit készítettek. Lehetett gyertyás üdvözlő lapokat, angyalkás karácsonyfadíszt, fenyőt mintázó szalvétagyűrűt, dekopázs technikájú képet készíteni és karácsonyi ajándékkockát hajtogatni színes csomagolópapírból. Három ajándék elkészítése után szaloncukrot kaphattak tőlünk, mely nagyon ösztönzőleg hatott rájuk.   Néhányuk már ismerős volt tavalyról, azóta sokat nőttek. Mindenki barátságos volt: miközben segítettünk nekik bemutatkoztak, és ha megint találkoztunk integettek, mutatták büszkén miket csináltak még. Csodálatos volt, ahogy láttuk a lelkesedést az arcukon és mi is rádöbbentünk mennyi szeretet van bennük. Csomózni ugyan nem tudtak, de ha erre került sor, nem csüggedtek inkább bátran segítséget kértek.
Olyan sikeres volt az egész program, hogy szinte nem is volt elég az alapanyag, amit vittünk, még készítettek volna tárgyakat. Mikor véget ért a foglalkozás, látszott maradnának még, de jöttek értük a szüleik. Legközelebb húsvét előtt látogatjuk meg őket és próbáljuk megörvendeztetni egy újabb alkotó kézműves foglalkozással.

Szeged, 2011. december 19.                        
Czirok Teréz 10. A osztályos tanuló


Teri leírásához annyit tennék hozzá, hogy öröm volt nézni mind a kis- és nagydiákokat, ahogy egymást segítve és összebarátkozva alkottak. Fantasztikusan jó képek születtek, melyek némelyikén észrevehető, hogy mennyi szeretetet és odafigyelést adtak egymásnak egészséges nagy- és sérült kisdiák egyaránt. Olasz Ági még külön fényképet is kért újdonsült „hódolójával”, Rácz - Komlóssy Somát is megleshetjük alkotó segítsége közben egy édes kislánnyal. Sorolhatnék még sok-sok nevet, akik részesei voltak a foglalkozásnak és dicséretképpen meg is teszem, mert büszke vagyok rájuk.
 Örülök annak, hogy diákjaink oda tudnak állni a jó ügy mellé és gimnazistához és emberhez méltóan segítenek, ha kell!

A délutánon segítő tanulók: Rácz Adrienn, Iván Vivien, Olasz Ágnes, Erdélyi Vivien, Ördögh Csilla, Szlanyinka Zita, Herpai Ildikó, Kovács Eszter 9. C, Buknicz Inez, Rácz-Komlóssy Soma, Horesnyi Rebeka 9. B, Horváth Gábor, Csányi Vivien 9. D, Czirok Teréz, Tóth Gabriella 10. A, Varga Zita, Szilágyi Anett, Kovács Diána 12. A, Kovács Marietta 11. C, Rostás Norbert 12. C

Szeged, 2011. december 20.

Kapásné Pleskó Andrea
Vöröskeresztes elnöktanár

 

Vöröskeresztes kézműves foglalkozás képei a Sólyom Utcai Iskolából:

 

Képek iskolánk életéből

randomkep- (37).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (49).jpg

Copyright © 2018 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .