Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Tel.: +36 62 547 060 Fax: +36 62 547 063


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet


ECDL

A VÉRADÁS TUDNIVALÓI

A véradás az a segítségnyújtás, amikor önkéntesen, saját vérünkből csekély mennyiséget más személy számára felajánlunk úgy, hogy az alkalmas legyen a beteg gyógyítására.

  • Véradó lehet mindenki, aki egészséges betöltötte a 18. életévét, de még nincs 65 éves, és testsúlya meghaladja az 50 kg.
  • Nők évente háromszor, férfiak évente ötször adhatnak vért. Két véradás között minimum 56 napnak kell eltelnie
  • A véradás alkalmával steril vérvételi zsákba, egyszer használatos tű segítségével 4,5 deciliter teljes vért vesznek le (egy egység/1E), és egy keveset a vizsgálathoz mintacsövekbe
  • A véradás 30-45 percet vesz igénybe, adatfelvétellel és kivizsgálással együtt.
  • Fontos a véradás előtti folyadék fogyasztás mely segít a véradás alkalmával levett plazma pótlásában és, ha megfelelő mennyiségű folyadék van a szervezetben az erek teltebbek, a véna jobban látható, gyorsabb a vérvétel.
  • A vérsejteket, (vörös és fehérvérsejt, vérlemezkék) és plazmát tartalmaz, mely a vér folyékony része.

"Adj vért és ments meg három életet!"

A levett vérből vörösvérsejt-koncentrátum, plazmakészítmények és vérlemezke koncentrátum készül, így egy egység teljes vér 3 beteg életén segíthet.

Véradás=Szűrővizsgálat
A véradás után a mintacsövekbe levett vért minden alkalommal kivizsgálják függetlenül attól, hogy a véradó hányszor adott vért. A kötelező tesztek a HIV, Hepatitisz-B, Hepatitisz-C, szifilisz kimutatás és a vércsoport meghatározás.

 A véradás menete:

1. Ön megadja személyi adatait a nyilvántartáshoz, kitölt egy kérdőívet egészségügyi állapotáról. Az adatfelvételhez a személyi igazolványra, TAJ kártyára, lakcímkártyára feltétlenül szükség van. (Figyelem! Csak az eredeti TAJ-kártya fogadható el, fénymásolat nem!)

2. Külföldi állampolgár esetén útlevél és magyar TAJ kártya szükséges (Figyelem! Csak az eredeti TAJ-kártya fogadható el, fénymásolat nem!)

3. Elfogyaszt egy-két pohár folyadékot, hogy a leadandó folyadékot előre pótolja szervezetében.

4. Laboratóriumi és orvosi kivizsgálás következik.

5. Kényelmesen elhelyezkedik a vérvételi ágyon. A steril vérvételi zsákba 5 perc alatt leveszik a vért. Még 5 perc pihenő kell utána.

 

Képek iskolánk életéből

randomkep- (56).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (55).jpg

Copyright © 2018 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .