A Magyar Vöröskereszt Szeged Területi Szervezete másodszor rendezte meg nálunk elsősegélynyújtó versenyét 2012. április 12.-én csütörtökön 14-17 óráig. Iskolánk vöröskeresztes tanulói nem csak a versenyzők, hanem a segítők közt is megállták helyüket. A rendezvényre a földszinti termekben és a gyakorlati elsősegélynyújtásra részben az iskolaudvaron került sor. Az időjárás szerencsére megkegyelmezett, hiszen Buknicz Ivett udvaron eljárt „naptánca” sikeresnek bizonyult, így nem kellett szakadó eső miatt beköltöztetni a baleseti szimulátorokat az iskolaépületbe.

Kiemelem iskolánk „Gumikesztyű” csapatának teljesítményét, akik 9.-es ifjú vöröskeresztesekből álltak. Ők az iskolai házi forduló után a 9. C csapatával megmérkőzve vívták ki a területi versenyen indulás lehetőségét. Csapatunk az idősebb versenytársak mellett az előkelő III. helyezést vívták ki, mely reményt ébreszt a későbbi sikeres szereplésükre, hiszen még 3 évig iskolánk tanulói. A csapat tagjai: Rácz-Komlósi Soma, Buknicz Inez, Horesnyi Rebeka, Kucsora Beatrix 9. C osztályos tanulók és Novkov Zorán, aki a Kossuth Zsuzsa Szakközépiskola tanulója. A felkészítők Szabóné Tóth Gabriella védőnő és Kapásné Pleskó Andrea vöröskeresztes tanár voltak. Iskolánk diákjai igazgatói dicséretben részesültek.

Szimulátorként segítették a verseny lebonyolítását Borsi Bernadett 11. C, Bagi Nikolett 9. C, Gyuris Gabriella 9. C és Szőke Viktória 11. C tanulók. Munkájuk szintén dicséretet érdemel, hiszen több mint tíz csapatnak kellett szimulálni ugyanazt a balesetet és „elszenvedni” a versenyző csapatok mentőakcióit. A többiek a pihenő állomásokon és a ruhatárban teljesítettek szolgálatot. Így Herpai Ildikó, Olasz Ági és Kovács Eszter közlekedési szabályokkal kapcsolatos kérdéseket tettek fel a csapatoknak játékos formában. Szilágyi Anett és Varga Zita 12.A, szintén játékos feladatokat vezettek. Czirok Terézia 10. A Vöröskeresztes totót töltetett ki a versenyző csapatokkal. Dicséret illeti a stúdiós fiúkat, Fődi Istvánt, Rákóczi Ádámot, és Váczi Mátét, akik a hangosítást látták el. Míg a regisztrációnál és a ruhatárban segédkeztek Goldea Szabrina, Rostás Norbert, Klement Lili 12. C ill. Kovács Marietta 11. C osztályos tanulók. Utóbbiak mindnyájan osztályfőnöki dicséretben részesültek.

Az eredményhirdetés előtt a híres vöröskeresztes vicces „cinege énekre” is sor került, mely tovább emelte a hangulatot. A rendezvény sikeres volt, az iskolánk büszkén mondhatja, hogy helyt állt a versenyben és a rendezésben is. Remélhetőleg még sok hasonló sikeres versenynek adhatunk még otthont az elkövetkezendő időkben.

vöröskeresztes tanár