Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Tel.: +36 62 547 060 Fax: +36 62 547 063


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet


Microsoft Innovatív Iskola Program


ECDL

A Magyar Vöröskereszt Szeged Területi Szervezete másodszor rendezte meg nálunk elsősegélynyújtó versenyét 2012. április 12.-én csütörtökön 14-17 óráig. Iskolánk vöröskeresztes tanulói nem csak a versenyzők, hanem a segítők közt is megállták helyüket. A rendezvényre a földszinti termekben és a gyakorlati elsősegélynyújtásra részben az iskolaudvaron került sor. Az időjárás szerencsére megkegyelmezett, hiszen Buknicz Ivett udvaron eljárt „naptánca” sikeresnek bizonyult, így nem kellett szakadó eső miatt beköltöztetni a baleseti szimulátorokat az iskolaépületbe.

Kiemelem iskolánk „Gumikesztyű” csapatának teljesítményét, akik 9.-es ifjú vöröskeresztesekből álltak. Ők az iskolai házi forduló után a 9. C csapatával megmérkőzve vívták ki a területi versenyen indulás lehetőségét. Csapatunk az idősebb versenytársak mellett az előkelő III. helyezést vívták ki, mely reményt ébreszt a későbbi sikeres szereplésükre, hiszen még 3 évig iskolánk tanulói. A csapat tagjai: Rácz-Komlósi Soma, Buknicz Inez, Horesnyi Rebeka, Kucsora Beatrix 9. C osztályos tanulók és Novkov Zorán, aki a Kossuth Zsuzsa Szakközépiskola tanulója. A felkészítők Szabóné Tóth Gabriella védőnő és Kapásné Pleskó Andrea vöröskeresztes tanár voltak. Iskolánk diákjai igazgatói dicséretben részesültek.

Szimulátorként segítették a verseny lebonyolítását Borsi Bernadett 11. C, Bagi Nikolett 9. C, Gyuris Gabriella 9. C és Szőke Viktória 11. C tanulók. Munkájuk szintén dicséretet érdemel, hiszen több mint tíz csapatnak kellett szimulálni ugyanazt a balesetet és „elszenvedni” a versenyző csapatok mentőakcióit. A többiek a pihenő állomásokon és a ruhatárban teljesítettek szolgálatot. Így Herpai Ildikó, Olasz Ági és Kovács Eszter közlekedési szabályokkal kapcsolatos kérdéseket tettek fel a csapatoknak játékos formában. Szilágyi Anett és Varga Zita 12.A, szintén játékos feladatokat vezettek. Czirok Terézia 10. A Vöröskeresztes totót töltetett ki a versenyző csapatokkal. Dicséret illeti a stúdiós fiúkat, Fődi Istvánt, Rákóczi Ádámot, és Váczi Mátét, akik a hangosítást látták el. Míg a regisztrációnál és a ruhatárban segédkeztek Goldea Szabrina, Rostás Norbert, Klement Lili 12. C ill. Kovács Marietta 11. C osztályos tanulók. Utóbbiak mindnyájan osztályfőnöki dicséretben részesültek.

Az eredményhirdetés előtt a híres vöröskeresztes vicces „cinege énekre” is sor került, mely tovább emelte a hangulatot. A rendezvény sikeres volt, az iskolánk büszkén mondhatja, hogy helyt állt a versenyben és a rendezésben is. Remélhetőleg még sok hasonló sikeres versenynek adhatunk még otthont az elkövetkezendő időkben.

Kapásné Pleskó Andrea
vöröskeresztes tanár

Kapcsolódó képek:

 

Képek iskolánk életéből

randomkep- (30).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (55).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (61).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (7).jpg

Copyright © 2018 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .