Fel!

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Tel.: +36 62 547 060 Fax: +36 62 547 063


Iskolánk részt vesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett HATÁRTALANUL! programban.
SZTE Konfuciusz Intézet


Microsoft Innovatív Iskola Program


ECDL
Az újvidéki Svetozar Marković Gimnáziumban zajlik az a háromnapos program, amelynek köszönhetően testvériskolájuk, a szegedi Eötvös József Gimnázium képviselői a vajdasági városba látogathattak.

A Határtalanul elnevezésű program keretein belül együtt dolgozhatnak, tanulhatnak, barátkozhatnak a szerb és magyar ajkú diákok egyaránt.

A szegedi iskola diákja, Árgyelán Klaudia már tavaly is részt vett a programban. Arról beszélt, hogy mikkel foglalkoznak az itt eltöltött három napban. „Most éppen Szeged környéki, és szegedi írók munkáját dolgozzuk fel. Külön csoportokban dolgozunk. Egy csoport a biológiai részt tanulmányozza, hogy milyen növények vannak, a másik a történelmi részt, Szeged történelmét, illetve egy külön plakátban dolgozzuk fel Szeged hírességeit, nevezetességeit.”

Gusztony Endre, a Svetozar Marković Gimnázium tanulója a történelem szekcióban dolgozik. „Már részt vettem tavaly is a programban, és csak 2-3 visszatérő gyerek van, de amikor megláttuk egymást, akkor egymás nyakába borultunk, és szerintem itt igazi barátságok szövődnek.”

A műhelymunkákban szerb diákok is részt vesznek - mondta Kovács Smit Edit, az együttműködés koordinátora, Svetozar Marković Gimnázium magyartanára. „A programnak iskolán belül van egy nagyon pozitív hatása. Így négy év után azt tudom mondani, hogy a szerb gyerekek körében is pozitív hozzáállás alakult ki úgy a magyar diákok felé, mint maga a program iránt.”

21 diák és 4 tanár utazott Újvidékre Magyarországról. Áprilisban az újvidéki diákok és tanárok látogathatnak el Szegedre, hogy ott ők mutassák be saját városuk kultúráját. Eitler József, főigazgató-helyettes, Eötvös József Gimnázium, Szeged: „Úgy gondolom, hogy az emberek, és főleg a fiatalok úgy kerülhetnek egymáshoz igazából közel, hogyha valamilyen közös cél érdekében együtt tudnak tevékenykedni. Az elmúlt évek ezt fényesen igazolták.”

A program megvalósulását a magyar Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta.

Pannon RTV

 

A fenti cikk a Pannon RTV írásos engedélyével került megjelenítésre honlapunkon.

A Pannon RTV beszámolója

 

Képek iskolánk életéből

randomkep- (61).jpg randomkep- (22).jpg randomkep- (17).jpg randomkep- (58).jpg randomkep- (41).jpg randomkep- (24).jpg randomkep- (46).jpg randomkep- (52).jpg randomkep- (64).jpg randomkep- (32).jpg randomkep- (60).jpg randomkep- (15).jpg randomkep- (39).jpg randomkep- (66).jpg randomkep- (50).jpg randomkep- (40).jpg randomkep- (47).jpg randomkep- (67).jpg randomkep- (36).jpg randomkep- (42).jpg randomkep- (11).jpg randomkep- (20).jpg randomkep- (26).jpg randomkep- (38).jpg randomkep- (59).jpg randomkep- (9).jpg randomkep- (29).jpg randomkep- (56).jpg randomkep- (33).jpg randomkep- (7).jpg randomkep- (10).jpg randomkep- (3).jpg randomkep- (51).jpg randomkep- (57).jpg randomkep- (1).jpg randomkep- (18).jpg randomkep- (31).jpg randomkep- (45).jpg randomkep- (19).jpg randomkep- (6).jpg randomkep- (54).jpg randomkep- (62).jpg randomkep- (27).jpg randomkep- (49).jpg randomkep- (37).jpg randomkep- (30).jpg randomkep- (25).jpg randomkep- (34).jpg randomkep- (63).jpg randomkep- (13).jpg randomkep- (43).jpg randomkep- (2).jpg randomkep- (12).jpg randomkep- (4).jpg randomkep- (16).jpg randomkep- (14).jpg randomkep- (65).jpg randomkep- (53).jpg randomkep- (28).jpg randomkep- (21).jpg randomkep- (23).jpg randomkep- (8).jpg randomkep- (48).jpg randomkep- (35).jpg randomkep- (5).jpg randomkep- (55).jpg

Copyright © 2018 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .