Az újvidéki Svetozar Marković Gimnáziumban zajlik az a háromnapos program, amelynek köszönhetően testvériskolájuk, a szegedi Eötvös József Gimnázium képviselői a vajdasági városba látogathattak.

A Határtalanul elnevezésű program keretein belül együtt dolgozhatnak, tanulhatnak, barátkozhatnak a szerb és magyar ajkú diákok egyaránt.

A szegedi iskola diákja, Árgyelán Klaudia már tavaly is részt vett a programban. Arról beszélt, hogy mikkel foglalkoznak az itt eltöltött három napban. „Most éppen Szeged környéki, és szegedi írók munkáját dolgozzuk fel. Külön csoportokban dolgozunk. Egy csoport a biológiai részt tanulmányozza, hogy milyen növények vannak, a másik a történelmi részt, Szeged történelmét, illetve egy külön plakátban dolgozzuk fel Szeged hírességeit, nevezetességeit.”

Gusztony Endre, a Svetozar Marković Gimnázium tanulója a történelem szekcióban dolgozik. „Már részt vettem tavaly is a programban, és csak 2-3 visszatérő gyerek van, de amikor megláttuk egymást, akkor egymás nyakába borultunk, és szerintem itt igazi barátságok szövődnek.”

A műhelymunkákban szerb diákok is részt vesznek - mondta Kovács Smit Edit, az együttműködés koordinátora, Svetozar Marković Gimnázium magyartanára. „A programnak iskolán belül van egy nagyon pozitív hatása. Így négy év után azt tudom mondani, hogy a szerb gyerekek körében is pozitív hozzáállás alakult ki úgy a magyar diákok felé, mint maga a program iránt.”

21 diák és 4 tanár utazott Újvidékre Magyarországról. Áprilisban az újvidéki diákok és tanárok látogathatnak el Szegedre, hogy ott ők mutassák be saját városuk kultúráját. Eitler József, főigazgató-helyettes, Eötvös József Gimnázium, Szeged: „Úgy gondolom, hogy az emberek, és főleg a fiatalok úgy kerülhetnek egymáshoz igazából közel, hogyha valamilyen közös cél érdekében együtt tudnak tevékenykedni. Az elmúlt évek ezt fényesen igazolták.”

A program megvalósulását a magyar Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta.

Pannon RTV

A fenti cikk a Pannon RTV írásos engedélyével került megjelenítésre honlapunkon.

A Pannon RTV beszámolója

Copyright © 2017 SZTEJKI Eötvös József Gimnázium Minden jog fenntartva .